|
Primul spectacol din această lună al Operei Iași are loc la Palatul Culturii
 Opera Națională Română din Iași programează din această lună spectacole și la Palatul Culturii. Prima reprezentație susținută de teatrul liric ieșean în clădirea reprezentativă a Iașului va avea loc mâine, cu începere de la ora 18:30.
Programul evenimentului cuprinde teme celebre din muzica de film interpretate de artiști instrumentiști ai Operei Iași și artiști instrumentiști invitați.
Următoarea întâlnire cu spectatorii în cadrul seriei de spectacole intitulate „Concert la Palat” va avea loc pe 16 aprilie, tot de la ora 18:30.
În afară de cele două reprezentații găzduite de Palatul Culturii, Opera Iași are în programul acestei luni încă șapte spectacole, care vor avea loc în Sala Mare, cu începere de la ora 18:30. Iată programul:
12, 13, 14 aprilie – „Aida”, de Giuseppe Verdi;
19 aprilie – „Rigoletto”, de Giuseppe Verdi;
21 aprilie – „Don Quijote”, de Ludwig Minkus;
26, 27 aprilie – „Carmen”, de Georges Bizet. |
Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!
Alte titluri din aceeasi categorie09-07: Toamna începe ... la operă! O nouă stagiune înseamnă emoții noi, povești memorabile și seri pe care abia aștepți să le trăiești.
În octombrie deschidem Stagiunea 107 cu unul dintre cele mai așteptate evenimente ale anului: premiera cu două reprezent ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
08-07: Orchestra Operei Naționale București cântă la Festivalul Internațional de la Ravello Pe 12 iulie, ora 20:00, Orchestra Operei Naționale București urcă pe scena Belvedere di Villa Rufolo, la Festivalul Internațional de la Ravello, unul dintre cele mai prestigioase festivaluri de muzică din Europa, ajuns la cea de-a 74-a ediție.< ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
01-07: Program iulie 2026 Rigoletto
Duminică, 5 iulie 2026, ora 19:00
Concert Simfonic
Vineri, 10 iulie 2026, ora 19:00
Carmen
Duminică, 19 iulie 2026, ora 19:00
Traviata
Vineri, 24 iulie 2026, ora 19: ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
28-06: O călătorie prin frumusețea culturii chineze Luni, 29 iunie, scena Operei Naționale Române din Cluj-Napoca devine poarta către una dintre cele mai fascinante tradiții artistice ale lumii.
Beijing Dance Academy, una dintre cele mai prestigioase instituții de dans din China, a ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
24-06: „Sunetul muzicii”, reprogramat pentru 27 septembrie 2026 Spectacolul cu musicalul „Sunetul muzicii” de Richard Rodgers, planificat inițial în data de 6 iunie 2026, a fost reprogramat pentru 27 septembrie 2026.
Biletele achiziționate rămân valabile.
Reamintim faptul c ... [ continuare ] Din categoria Opere din Romania
|